Arrangementer i Nykøbing F. Hallen

Foreløbig kalender for 2020. Oversigten vil løbende blive ajourført. Tilrettet 13.01.2020

 

16.01.2020 Hal 1, 2 & 3 Thor Masters Brydeklubben Thor
17.01.2020 Hal 1, 2 & 3 Thor Masters Brydeklubben Thor
18.01.2020 Hal 1, 2 & 3 Thor Masters Brydeklubben Thor
19.01.2020 Hal 3 Lopperiet Brian Bidstrup
20.01.2020 Hal 3 Nedtagning - Lopperiet 08.00-10.00
22.01.2020 Hal 1, 2 & 3 NFH Ligakamp mod Randers HK Guldborgsund Håndbold ApS
23.01.2020 Hal 3 Realskolen - Kredsmesterskab i skak 07.30-13.30
29.01.2020 Hal 1, 2 & 3, Sal O, & Scenesal SOSU - Kick off arrangement 10.00-15.00
01.02.2020 Hal 1 & 3 Ølfestival Marius Mortensens Eftf.
05.02.2020 Hal 1, 2 & 3 NFH Ligakamp mod Herning-Ikast Håndbold Guldborgsund Håndbold ApS
05.02.2020 Hal 1 & 2 Idræts-årsprøve Realskolen
06.02.2020 Hal 1 & 2 Idræts-årsprøve Realskolen
20.02.2020 Hal 3 & lokale 14/15 Læring i bevægelse Hal 3 kl. 08.00-14.00, lokale 14/15 kl. 08.00-15.00
21.02.2020 Hal 1, 2 & 3 NFH Ligakamp mod Skanderborg Håndbold Guldborgsund Håndbold ApS
22.02.2020 Hal 3 Årets danser Lene Dance
28.02.2020 Hal 1 & 3 Firmasport - Høvdingebold for alle videregående udd. Kl. 08.00-16.00
29.02.2020 Lokale 14/15 Kursus Massageterapeut Dorthe Johansen
04.03.2020 Hal 1, 2 & 3 NFH Ligakamp mod Horsens Håndbold Elite Guldborgsund Håndbold ApS
05.03.2020 Hal 1 & 2 Multimesserne Multimesserne v/Eva Pedersen
06.03.2020 Hal 1 & 2 Multimesserne Multimesserne v/Eva Pedersen
07.03.2020 Hal 1 & 2 Multimesserne Multimesserne v/Eva Pedersen
08.03.2020 Hal 1 & 2 Multimesserne Multimesserne v/Eva Pedersen
07.03.2020 Lokale 14/15 Kursus Massageterapeut Dorthe Johansen
09.03.2020 Hal 1 & 3, lokale 14 & 9 Kredsvalg Fælleskredit  
10.03.2020 Hal 1 & 3, lokale 14 & 9 Kredsvalg Fælleskredit  
11.03.2020 Hal 1 & 3, lokale 14 & 9 Kredsvalg Fælleskredit  
13.03.2020 Hal 1, 2 & 3 NFH Ligakamp mod TTH Holstebro Guldborgsund Håndbold ApS
14.03.2020 Hal 1 & lokale 9 Boksestævne v/Mogens Palle
17.03.2020 Lokale 14/15 Jobrekruttering Jobcentret/Scandlines
17.03.2020 Hal 3 Opstilling - Jobmesse 16.00-22.00
18.03.2020 Hal 3 Jobmesse Jobcentret
21.03.2020 Lokale 14/15 Kursus Massageterapeut Dorthe Johansen
21.03.2020 Hal 1 Opstilling til seniorfest Aktiv Fritid/GBS Hallerne kl. 08.00-22.00
22.03.2020 Hal 1 Afvikling seniorfest Aktiv Fritid kl. 08.00-12.00
22.03.2020 Hal 3 Opstilling - HR - Dialogdag  
23.03.2020 Hal 3 HR - Dialogdag GBS HR & Arbejdsmiljø
02.04.2020 Hal 3 Opstilling opvisningsshow - Lene Dance Kl. 16.00-22.00
03.04.2020 Hal 3 Opstilling opvisningsshow - Lene Dance Kl. 08.00-22.00
04.04.2020 Hal 3 Opvisningsshow Lene Dance
04.04.2020 Hal 1 & 2 Opstilling Samlermesse 2020 Nykøbing F. Frimærkeklub
05.04.2020 Hal 1 & 2 Samlermesse 2020 Nykøbing F. Frimærkeklub
08.04.2020 Hal 1, 2 & 3 NFH Ligakamp mod EH Aalborg Guldborgsund Håndbold ApS
18.04.2020 Lokale 14/15 Kursus Massageterapeut Dorthe Johansen
21.04.2020 Hal 3 Opstilling Årsmøde COOP  
22.04.2020 Hal 3 Årsmøde COOP  
23.04.2020 Lokale 14/15 Jobrekruttering Jobcentret/Scandlines
03.05.2020 Hal 1, 2 & 3, Sal O, N & Lokale 14/15, Scenesal Opstilling Seniortræf Aktiv Fritid
04.05.2020 Hal 1, 2 & 3, Sal O, N & Lokale 14/15, Scenesal Seniortræf Aktiv Fritid
07.05.2020 Hal 1, 2 & 3 Bevæg dig for livet 09.00-13.15
08.05.2020 Hal 1, 2 & 3 Gasshuku Nykøbing F. Karatecenter - Kl. 11.00-21.00
09.05.2020 Hal 1, 2 & 3 Gasshuku Nykøbing F. Karatecenter - Kl. 09.00-17.00
10.05.2020 Hal 1, 2 & 3 Gasshuku Nykøbing F. Karatecenter - Kl. 09.00-17.00
30.05.2020 Hal 1 Stævne Nykøbing F. Karatecenter - Kl. 07.00-17.00
25.06.2020 Hal 1 Opstilling Translokation Hele dagen
26.06.2020 Hal 1 Translokation Hele dagen
03.09.2020 Hal 1 Opstilling - Ørkenens Sønner  
04.09.2020 Hal 1 & lokale 14/15 Afvikling af Ørkenens Sønner - del 1  
05.09.2020 Hal 1 & lokale 14/15 Afvikling af Ørkenens Sønner - del 2  
06.09.2020 Hal 1 & lokale 14/15 Nedtagning - Ørkenens Sønner  
18.09.2020 Lokale 14/15 & Lokale 9 DM Rally  
19.09.2020 Hal 1 eller Hal 3 DM Rally - Spisning  
07.10.2020 Hal 3 Konfirmationsmesse Lille Spejl v/Pernille Wagner
09.10.2020 Hal 3 Opstilling - Legetøjsmesse Kl. 15.00-21.00
10.10.2020 Hal 3 & Sal O Legetøjsmesse Kl. 07.00-19.00
21.11.2020 Hal 1, 2 & 3 Gasshuku Nykøbing F. Karatecenter - Kl. 08.00-20.00
22.11.2020 Hal 1, 2 & 3 Gasshuku Nykøbing F. Karatecenter - Kl. 09.00-17.00
26.11.2020 Hal 1, 2 & 3 Opstilling - Koncert/Julefrokost Hele dagen
27.11.2020 Hal 1, 2 & 3 Afvikling - Koncert/Julefrokost Hele dagen
28.11.2020 Hal 1, 2 & 3 Nedtagning - Koncert/Julefrokost Hele dagen